TKGM 04/07/2022 tarihli talimatı ve LiKas 9 sürümüne geçişteki İşlem Adımları

LiKas [Lider Kadastro, Güncelleme ve Sayısallaştırma] Modülü tartışma konuları için burayı kullanınız.
Cevapla
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 9
Kayıt: Pzr Ağu 08, 2021 1:55 pm

TKGM 04/07/2022 tarihli talimatı ve LiKas 9 sürümüne geçişteki İşlem Adımları

Mesaj gönderen admin »

TKGM 04/07/2022 tarihli ve 3402/22, 41, Ek-1 uygulamaları (Tecviz dahilindeki Yüzölçümler) Konulu talimatıve LiKas 9 sürümüne geçişteki İşlem Adımları
  • Öncelikle CAD Modülünden Eşleştirme Sihirbazı çalıştırılır ve Eşleştirme işlemi yapılır. Bu sayede LiKas'a Eklenen Yeni Hesap Yüzölçüm Alanı doldurulurken daha önceden kullanılan Yeni Yüzölçüm Alanları boşaltılır.(Kadastro Parselleri Hariç) Artık Yeni Yüzölçüm Alanları Yanılma Sınırı Hesabına göre doldurulacaktır.
  • Yüzölçüm Yanılma Sınırı Hesaplamaya girilir. Öncelikle Pafta Ölçekleri girilir. Pafta ölçekleri Toplu Ölçek Girişinden girilebileceği gibi CAD projesinden Alan Kapatılarak da Yüzölçüm Yanılma Sınırı Hesaplama ekranındaki Grafikten Veri Al ile ölçek girişi yapılabilir. Yapılaşma Toplu Yapılaşma Girişinden girilebileceği gibi CAD projesinden Alan Kapatılarak da Yüzölçüm Yanılma Sınırı Hesaplama ekranındaki Grafikten Veri Al ile Yapılaşma girişi yapılabilir. Yüzölçüm Yanılma Sınırı Hesapla düğmesine tıklanarak hesaplama yapılır. Böylece Parsellerin Yeni Yüzölçümü hesaplanmış olur.
  • Artık tüm çıktılarınızı alabilirsiniz.
Not: Eşleştirme Sihirbazını her kullandığınızda mutlaka Yanılma Sınırı Hesabını tekrarlamanız gerekir. Aksi halde Kadastro Parselleri dışındaki Yeni Yüzölçümleriniz boş gelir.
Cevapla